Online Randevu Formu

Yükleniyor..

  • Online Danışma
Online Danışma

Online danışma

Online danışma uzakta yaşayan ve yan yana gelip görüşme şansı olmayan bireyler için olduğu kadar günlük hayatta psikoloğa gidecek zamanı olmayan, trafik sıkışıklığından dolayı gidiş-dönüş bir yarım günü gözden çıkarmanın gerektiği durumlarda uygulanan bir yöntemdir. Psikoloğun danışan ile birebir skype üzerinden bağlantı kurmasına dayalıdır. Sorunlarınız ve sıkıntılarınız olup danışmana gitmekten veya yüz yüze konuşmaktan utanıyor olmanız gayet normal bir durumdur. Ancak bu durum sizin sıkıntınızı ve sorunlarınızı gidermeye engel değildir. Çünkü artık online psikolojik danışma yöntemi bulunmakta.

Online danışmanlık hizmeti, evinizde, sizin rahat olduğunuz bir yerde uzman kişiler aracılığıyla yapılan danışma şeklidir. Bunun için sessiz bir ortam, Skype programı ve iyi çeken bir internet bağlantısı gerekmektedir.

Online danışmanlık kimler için uygun bir yöntem değildir?

Online danışmanlık şizofreni gibi ağır psikiyatrik bozuklukların atak dönemlerinde, disosiyatif bozukluklar, intihar düşüncesi olanlar ve 18 yaşın altındakiler için uygun bir yöntem değildir.

Online danışmanlık hizmeti alırken dikkat edilmesi gereken başlıca konular şunlardır:

  • Online danışman ve danışanı arasında karşılıklı güven ve gizlilik mutlaka sağlanmalıdır.
  • Seanslara başlamadan önce seans uygulaması hakkında bir sözleşme yapılmalıdır.
  • Seans sözleşmesinde seansi ücreti, seans süresi, seansların ne kadar sıklıkla yapılacağı, ödemenin hangi kanalla yapılacağı, terapinin olası dezavantajları ve alternatifleri gibi konular belirlenmelidir.
  • Başvuru için verdiğiniz bilgiler gizli tutulur, kimseyle paylaşılmaz ve süreç sonunda silinir.
  • Görüşmelerin sesli ya da görüntülü kaydının izinsiz olarak alınması etik ve yasal olarak uygun değildir. 

 

Online-danışmanlık görüşmesinin süresi?

Standart görüşmelerde olduğu gibi, online-görüşmeler de 50 dk. sürmekte ve haftada bir kere yapılmaktadır. Seanslarda belirlenen hedeflere yaklaştıkça seans sıklığı 2 haftada bire indirilebilmektedir.

Online-danışmanlık için başvuru

İlk olarak, sorununuzun bizim yardım edebileceğimiz bir konu olup olmadığına ve online-görüşmeyle ele alınmaya uygun olup olmadığına dair bir ön değerlendirme yapmamız gerekmektedir. Bunun için lütfen e-posta ya da telefon aracılığıyla bizimle iletişime geçip durumunuzu anlatınız.

Başvuru için e-posta: info@labirentdanismanlik.com

 Tel: 0212 570 94 93